АКТУАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

Архиереи РПЦЗ посетили могилу святителя Антония

17 октября архиереи РПЦЗ, участвующие в Архиерейском Соборе в Белграде, посетили место упокоения святителя Антония, первого Первоиерарха РПЦЗ, где ему отслужили молебен. Святителю отче Антоние, моли Бога о нас!

Тропарь святителю, глас 8:

Церкве рyсския в разсеянии первоначальниче, * отче наш Антоние премyдре, * моли Хриcта Бога, да утвердит нас в вере истинной * и спасет дyшы наша.

Кондак святителю, глас 8:

Яко новую звезду на тверди церковней * всю страну рyсскую озарившую, * и за пределами ея люди просветившую, * великаго во иерарсех днeсь восхвалим: * радуйся, святителю Антоние, * верных утверждение.

Молитва святителю Антонию

О великий во святителех, первоначальниче Церкве рyсския во изгнании, Блаженнейший отче наш, авво Антоние!

Во дни земнаго жития твоего столп Церкве Православныя, истинныя веры правило и благочестия образ был еси, ныне же, веруем, дерзновение велие имаши на Небесех пред Престолом Господа Вседержителя! Испроси же нам, чадом твоим, всем вся, яже ко спасению потребная: архиереем мудрость, пастырем ревность, монашествующим смиренномудрие, скорбящим утешение, недугующим исцеление, согрешающим на путь спасения возвращение, всем же друг ко другу любовь.

Да тако прошедше путь земнаго жития нашего, милость и благодать у Христа Бога нашего обрящем, в Царствие Его Небесное внидем, и с тобою и со всеми святыми сподобимся славити и воспевати Святyю Троицу: Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

Метки: рпцз

Печать E-mail

Комментарии   

# RE: Архиереи РПЦЗ посетили могилу святителя АнтонияМитрополит Агафангел 21.10.2023 09:25
Добавлено видео.

Для публикации комментариев необходимо стать зарегистрированным пользователем на сайте и войти в систему, используя закладку "Вход", находящуюся в правом верхнем углу страницы.